Evelina

IC Evelina Cernunnos, CZ
IC Evelina Cernunnos, CZ

V chovatelské stanici BrutEvel*SK působila jako chovná kočka je hrdou matkou vrhů

A (s Bruthusem Moon Starr Mija*SK) a B (s Liamem Aksarah Bhutani, CZ) v této chovatelské stanici. Díky svému synovi Alfovi ButEvel*SK je neméně hrdou babičkou.

Opečovává koťata po SC Gustafovi Gerim Z Klajdovky, CZ, které porodila 14. dubna 2016 a v říjnu 2016 byla vykastrována.

22. března 2017 byla sonograficky vyšetřena na nemoci srdce a ledvin s normálním nálezem (HCM status normal a PKD negativní, CN/CRF negativní). 

Evelina Cernunnos, CZ

Evelina se narodila 3. 7. 2010 jako jediná sestra dvou kocourků v českém městě Přelouč. Jejími rodiči jsou IC PL*Atlas Harrison Ford (NFO a 23) a IC Aveda Cernunnos, CZ (NFO n 09).

Je to poněkud drobnější modrá kočička s malým podílem bílé a krásnýma oválnýma zelenýma očima s bdělým výrazem. Její EMS kód je NFO a 09.

Evelina je na výstavách klidná, po odchovu koťat z vrhu X získala titul Mezinárodní šampion FIFé. Její výstavní kariéra nyní postupně pokračuje ve veteránech, zahájila jí BISkou. V dubnu 2018 dosáhla díky vrhu X Leo borealis, CZ na titul Distinguished merit FIFé

Doma je to mazlík vrnivý, ale hračky loví s nelítostným zaujetím a na kytky je to kosačka. Porody měla vždy bezproblémové, o koťata pečuje příkladně, ale 3 vrhy jsou tak akorát, aby měla nárok na odpočinek od mateřských povinností.

Evelina od konce ledna 2018 bydlí na Slovensku, se svým vnukem a jeho matkou.

Evelinu (Eve) rovněž naleznete v databázi norských lesních koček na PawPeds.com.