Amy

SP IC Amy Aksarah Bhutani
SP IC Amy Aksarah Bhutani

V chovatelské stanici Z Klajdovky, CZ působila jako chovná kočka a byla matkou vrhů B, E a H. Celkem odchovala 13 koťat a má (zatím) 14 vnoučat a 23 pravnoučat.

V současnosti se její hmotnost pohybuje kolem štíhlých a atletických 5 kg.

Těší se pevnému zdraví a vyjma očkování a odčervení prakticky nepotřebuje veterinární péči. Má vynikající kvalitu srsti.

Po ukončení chovné kariéry byla vykastrována a po nějaké době se dostala k nám a dělá svému vnukovi vítanou společnost.

22. března 2017 byla sonografcky vyšetřena na nemoci srdce a ledvin s normálním nálezem (HCM status normal a PKD negativní, CRN/CRF negativní). 

Amy Aksarah Bhutani, CZ

Amy se narodila 15. 5. 2009 v Brně v chovatelské stanici Aksarah Bhutani, CZ jako jediná kočička mezi kocourky v prvním vrhu. Jejími rodiči jsou SC Atilla Maggot, PL a IC Alice Astra Coeli, CZ.

Amy je černá tygrovaná norská lesní kočka s malým podílem bílé (její EMS kód je NFO n 09 23). Má usměvavý obličej s velkýma sytě zelenýma očima a krásnou maskou. Po tatínkovi podědila krásný vzor srsti, který dává dalším generacím, po mamince zdědila povahu. Od koťátka byla ozdobou mnoha výstav a získala titul Mezinárodního šampiona (IC).

 V současnosti opět navštěvujeme výstavy a Amy se posuzovatelům moc líbí. Je držitelkou titulu Supreme premior (SP), což je obdoba titulu nejvyšší šampion pro kastrované kočky a získala 16 nominací, pět z nich proměnila v BIS a taky je jednou BOB 2. Nyní už vystavujeme v třídě supreme premiorů a veteránů.

Ve výstavách budeme dále pokračovat, ale jen dokud nás to bude obě bavit. Více o výstavních úspěších ZDE.

Její záznam naleznete i v databázi norských lesních koček na PawPeds.com a zdravotní záznam je v databázi Winterfyre.com