O nás

Leo Borealis, CZ je chovatelská stanice norských lesních koček působící v Brně. V současnosti máme dva krycí kocoury, jednu výstavní kastrátku a jednu kastrátku. 

Nejdůležitější je pro mě zdraví chovných zvířat. Pro mne jako pro chovatele je důležitější stabilita typu (mohutná kostra, kvalita srsti, výraz) a vynikající povaha než zbarvení srsti. 

Mým cílem je odchovávat zdravá zvířata co nejbližší standardu, s milou, přátelskou, živou povahou, mohutnou kostrou, bohatým osrstěním v dospělosti a typickým bdělým výrazem norské lesní kočky.

Všechna naše zvířata žijí s námi jako milovaní členové rodiny. Mají neomezený přístup do všech pokojů v bytě.

Pokud se některé naše zvíře zamiluje do člověka, jsme schopni a ochotni se domluvit na doživotním domově pro vykastrovaného mazlíčka. Nečiníme tak z finančních důvodů, ale pro lepší a kvalitnější život naší kočky. Klademe velký důraz na pohodu našich chlupáčů. 

Koťátka odcházejí do nových domovů minimálně 13 týdnů stará, 3x odčervena, 2x naočkována proti kočičím infekcím, 1x naočkována proti vzteklině, mají registrovaný mikročip a Pas zvířete v zájmovém chovu (PetPass), průkaz původu (registrace u FIFé přes ČSCH SCHK), jsou vymazlená, zvyklá na chod domácnosti, na psa, na lidi, návštěvy, děti, na prezentaci na výstavě i na veterináře. Odchází od nás klinicky zdravá s výstupní vetrinární prohlídkou zahrnující testování na FIV a FeLV (smrtelné kočičí nemoci).

Vždy vyžaduji osobní kontakt s kupujícím, abychom se mohli trošku poznat. Kotě je živý cítící a myslící tvor, sám si vybírá svého člověka. A já taky chci vědět, že jde do těch správných rukou.

Prodejem koťete pro mně vlastně vše jenom začíná, ráda se dozvím, co je u Vás nové, jak se chlupáč u Vás zabydlel, co provádí, jak roste, potěší mě fotografie, videa, pravidelné novinky z Vašeho života s mým odchovem.

Kdykoliv se potřebujete na něco zeptat nebo se vyskytl problém, kontaktujte mě neprodleně, odpovím, pomůžu, poradím. Jsem zde pro Vás!